Biznesmeni i vrarë në Tiranë me dy emra, autori i dinte lëvizjet e tij dhe e mbajti nën vëzhgim deri sa e vrau

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.12.2022, 16:35

Kur kanë kaluar 2 ditë që nga vrasja e shtetasit Edmond Papa në Tiranë, policia ende nuk ka asnjë të dyshuar.

Autori i cili ende nuk është identifikuar ka dyshime se është njoftuar nga një i afërm i viktimës për lëvizjet e këtij të fundit.

Kamerat e sigurisë pranë vendit ku ka ndodhur ngjarja e rëndë u kanë dhënë hetuesve një panoramë të plotë të asaj që ndodhi pasditen e së premtes në një lokal në Selitë, Tiranë.

Autori, i cili është kujdesur të fshehë fytyrën, dyshohet se e ka mbajtur në vëzhgim Papën për disa orë, deri në momentin që ka vepruar. Edmond Papa i cili përdorte edhe emrin Edmond Hoxha, biznesmeni me origjinë nga Saranda pasi ka mbërritur në Tiranë gjatë pasdites ka pasur disa hyrje-dalje nga banesa e vëllait të tij ku ishte duke qëndruar. Për herë të fundit ai është futur rreth orës 15:00 dhe një orë më pas, ka dalë sërish për të hyrë në lokalin aty pranë.

Autori i cili ka qenë në dijeni të të gjitha lëvizjeve të Papës ka pritur disa minuta që biznesmeni të hyjë brenda në lokal dhe më pas është afruar dhe ka hapur zjarr.

Pasi ka qëlluar për të pakën 7 herë biznesmenin, autori është larguar në këmbë me shpejtësi duke u fshehur nëpër rrugicat e Selitës. Ai ka qenë i veshur me të zeza dhe në kokë mbante kapuçin e bluzës.

Deri më tani dy pistat kryesore të vrasjes së biznesmenit nga Saranda janë larja e hesapeve dhe problemet me drogën, pasi më parë Papa ka qenë i dënuar për drogë në Greqi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
PERSONAZHI I VITIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Anri Kashiku
  Anri Kashiku është heroi, vetëm 18 vjeç, i cili humbi jetën në det, pasi u fut të shpëtonte vëllain dhe shokun e tij. Pasi arriti t’i shpëtonte këta, ai nuk mundi të dilte në breg, duke humbur jetën tragjikisht.
  Granit Xhaka
  Granit Xhaka ishte kryefjala e Botërorit në Katar, përsa i përket shqiptarëve, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, që luan për Zvicrën, mbrojti mirë veten dhe origjinën e tij, në sfidën me Serbinë. Reagimi i tij në atë ndeshje u shpërnda, pothuajse nga të gjithë shqiptarët dhe fitorja e Zvicrës derdhi në rrugët e shumë qyteteteve të Europës mijëra shqiptarë.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari patritot, i cili dita-ditës, jo vetëm raporton, por ‘lufton’ për të vërtetën e historisë shqiptare. Gjithashtu, ai është një nga emrat, që ka bërë shumë për të prekurit nga tërmeti.
  Elvis Naçi
  Elvis Naçi, imami bamirës, i cili çdo vit bën shumë më shumë për shqiptarët, duke i ardhur në ndihmë me fondacionin e tij. Finalizimi i banesave për të prekurit nga tërmeti në Thumanë, është vetëm një nga veprat e mira, por janë me qindra raste, për të cilat ai angazhohet personalisht për t’i ndihmuar.
  Luiza Gega
  Luiza Gega, atletja shqiptare, e cila krenoi gjithë kombin, duke u bërë kampione e Europës në garat e atletikës për 3 mijë metra. Pas garës ajo mbajti gjatë gjithë kohës flamurin kuqezi, duke i treguar Europës se Shqipëria ka potencial të madh.
  Robert Neçaj
  Robert Neçaj, roja bregdetare, i cili, pasi shpëtoi motër e vëlla, pati lëndime të rënda për veten. Ai qëndroi disa ditë në spital, për t’u rikuperuar.
  Kevin Qoku
  Kevin Qoku, 11-vjeçari, i cili sakrifikon fëmijërinë e tij, duke punuar sadopak për të siguruar para për librat e shkollës dhe familjen e tij. Kevin u zgjodh nga shqiptarët Heroi i Muajit Gusht, si heroi i vetvetes dhe familjes duke dhënë shembullin e sakrificës dhe punës së ndershme për të arritur qëllimet në jetë.
  Fogerti
  Fogerti, heroi i muajit Shtator, është djali që nxorri nga makina të aksidentuarin në zonën e Selitës, në Tiranë. Ai nuk u mendua dy herë për të hequr xhamin e përparmë dhe për të nxjerrë nga automjeti burrin, që kishte marrë goditje në kokë.
  Aleks Vishaj
  Aleks Vishaj, i riu emigrant, i cili u shpall heroi i muajit Tetor nga shqiptarët. Ai mblodhi më shumë se 300 mijë euro për të shpëtuar jetën e një 20-vjeçari shkodran, i cili ishte aksidentuar, ditë më parë me makinë. Vishaj ka qëndruar 33 orë zgjuar për të arritur këtë shifër nga dhuratat në Tik-Tok.
  Rabie Koçi
  Rabie Koçi, heroina e muajit Nëntor, zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Nënë Fatimeja
  Nënë Fatimeja, heroina e muajit Dhjetor, e cila, pas humbjes së vajzës, ia dedikon jetën e saj përkujdesjes për qentë dhe macet e rrugës. Ajo ushqen dhe kujdeset per dhjetra qenë edhe mace. Pavarësisht, terrorit të policisë për t’i larguar nga banesa, ajo ende vazhdon të mbledhë ushqim për qentë dhe macet.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit