Edmondi erdhi në Tiranë për të dërguar nënën te mjeku, zbardhen gjithë lëvizjet e autorit dhe viktimës

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 17.12.2022, 11:01

Zbulohen detaje të reja në lidhje me vrasjen e Edmond Papës mbrëmjen e djeshme në zonën e Selitës në Tiranë në ambientet e një lokali. Pas hetimeve të policisë është dalë në përfundimin se vrasja ka qenë e planifikuar me hollësi dhe autori ka ndjekur çdo lëvizje të 49-vjeçarit.

Kamerat e sigurisë në zonën përreth dhe ata të bizneseve pranë lokalit ku ndodhi vrasja, kanë fiksuar momentet kur autori ka qëndruar për disa minuta në këmbë përpara pallatit ku banonte i vëllai i Edmond Papës. Pasi ka parë daljen e viktimës, autori ka nisur lëvizjen.

Vetëm pak minuta pasi Edmond Papa ulet në lokal, autori futet i vetëm dhe e qëllon nëntë herë me një armë tip pistoletë, e llojit “Glock”. Pas kësaj autori largohet në këmbë dhe humbet nëpër rrugicat e zonës së Selitës. Viktima u dërgua në spitalin e Traumës, por nuk i mbijetoi dot plagëve.

Ndërkohë, së fundmi është zbuluar edhe një tjetër detaj mbi viktimën. Edmondi kishte ardhur në Shqipëri vetëm mëngjesin e djeshëm nga Saranda në Tiranë, për të dërguar nënën e tij të sëmurë te mjeku për shkak të problemeve shëndetësore që ajo kishte. Edmond Papa ishte pronar i një hoteli në qytetin jugor.

Për tu shënuar është fakti se pas kësaj ngjarjeje nuk është gjetur asnjë makinë e djegur pas ngjarjes. Në këtë vrasje është përdorur një tjetër mënyrë ekzekutimi nga autori, i cili ka përfituar nga fakti që Selita është një zonë e populluar dhe me shumë rrugica dhe ka humbur gjurmët në këmbë, ndoshta për të shmangur edhe trafikun që ka ajo zonë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
PERSONAZHI I VITIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Anri Kashiku
  Anri Kashiku është heroi, vetëm 18 vjeç, i cili humbi jetën në det, pasi u fut të shpëtonte vëllain dhe shokun e tij. Pasi arriti t’i shpëtonte këta, ai nuk mundi të dilte në breg, duke humbur jetën tragjikisht.
  Granit Xhaka
  Granit Xhaka ishte kryefjala e Botërorit në Katar, përsa i përket shqiptarëve, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, që luan për Zvicrën, mbrojti mirë veten dhe origjinën e tij, në sfidën me Serbinë. Reagimi i tij në atë ndeshje u shpërnda, pothuajse nga të gjithë shqiptarët dhe fitorja e Zvicrës derdhi në rrugët e shumë qyteteteve të Europës mijëra shqiptarë.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari patritot, i cili dita-ditës, jo vetëm raporton, por ‘lufton’ për të vërtetën e historisë shqiptare. Gjithashtu, ai është një nga emrat, që ka bërë shumë për të prekurit nga tërmeti.
  Elvis Naçi
  Elvis Naçi, imami bamirës, i cili çdo vit bën shumë më shumë për shqiptarët, duke i ardhur në ndihmë me fondacionin e tij. Finalizimi i banesave për të prekurit nga tërmeti në Thumanë, është vetëm një nga veprat e mira, por janë me qindra raste, për të cilat ai angazhohet personalisht për t’i ndihmuar.
  Luiza Gega
  Luiza Gega, atletja shqiptare, e cila krenoi gjithë kombin, duke u bërë kampione e Europës në garat e atletikës për 3 mijë metra. Pas garës ajo mbajti gjatë gjithë kohës flamurin kuqezi, duke i treguar Europës se Shqipëria ka potencial të madh.
  Robert Neçaj
  Robert Neçaj, roja bregdetare, i cili, pasi shpëtoi motër e vëlla, pati lëndime të rënda për veten. Ai qëndroi disa ditë në spital, për t’u rikuperuar.
  Kevin Qoku
  Kevin Qoku, 11-vjeçari, i cili sakrifikon fëmijërinë e tij, duke punuar sadopak për të siguruar para për librat e shkollës dhe familjen e tij. Kevin u zgjodh nga shqiptarët Heroi i Muajit Gusht, si heroi i vetvetes dhe familjes duke dhënë shembullin e sakrificës dhe punës së ndershme për të arritur qëllimet në jetë.
  Fogerti
  Fogerti, heroi i muajit Shtator, është djali që nxorri nga makina të aksidentuarin në zonën e Selitës, në Tiranë. Ai nuk u mendua dy herë për të hequr xhamin e përparmë dhe për të nxjerrë nga automjeti burrin, që kishte marrë goditje në kokë.
  Aleks Vishaj
  Aleks Vishaj, i riu emigrant, i cili u shpall heroi i muajit Tetor nga shqiptarët. Ai mblodhi më shumë se 300 mijë euro për të shpëtuar jetën e një 20-vjeçari shkodran, i cili ishte aksidentuar, ditë më parë me makinë. Vishaj ka qëndruar 33 orë zgjuar për të arritur këtë shifër nga dhuratat në Tik-Tok.
  Rabie Koçi
  Rabie Koçi, heroina e muajit Nëntor, zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Nënë Fatimeja
  Nënë Fatimeja, heroina e muajit Dhjetor, e cila, pas humbjes së vajzës, ia dedikon jetën e saj përkujdesjes për qentë dhe macet e rrugës. Ajo ushqen dhe kujdeset per dhjetra qenë edhe mace. Pavarësisht, terrorit të policisë për t’i larguar nga banesa, ajo ende vazhdon të mbledhë ushqim për qentë dhe macet.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit