VIDEO/ Festa e Hakimit me nënën e tij, gruaja bëhet xheloze dhe i kërkon llogari

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 13.12.2022, 12:19

Achraf Hakimi i ka hyrë halleve në Botërorin që po zhvillohet në Katar dhe ai me Marokun e tij kanë arritur të shkojnë në gjysmëfinale, çka përbën rekord për një vend afrikan. Mbrojtësi PSG, një nga më të mirët në pozicionin e tij, pas çdo fitoreje shkonte të festonte me nënën e tij.

Kjo u prit shumë mirë nga e gjithë bota si një akt dashurie ndaj nënës së tij, së cilës ai i detyrohet shumë, por një problem ka lindur me gruan e tij, Hiba Abouk. Pas ndeshjes me Portugalinë, kamerat kanë filmuar një moment debati mes saj dhe Hakimit.

Hiba ja shpjegon me detaje se ai nuk duhet të kishte shkuar gjithnjë te nëna e tij, por duhet të kishte shkuar edhe te ajo për të festuar. Pranë dyshes ndodhet edhe një i njohur, i cili qesh nga situata e krijuar, me Hakimin, që gjithashtu e kalon si një moment komik, megjithëse Hiba duket shumë serioze.

Nesër Maroku sfidon Francën dhe më pas luan finalen e madhe ose ndeshjen për medaljen e bronztë. Në rast se fiton njërën nga këto ndeshje, Hakimi ka shansin e fundit për të hequr inatin e partneres së tij. Gjithçka mbetet për tu parë, teksa sytë pritet të jenë të gjithë te marokeni.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit