Është cilësuar si tifozja më seksi e Kupës së Botës, kroatja Ivana Knöll ngacmohet nga tifozët në Katar

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 12.12.2022, 21:55

Një modele kroate e cilësuar si tifozja më seksi e Kupës së Botës FIFA 2022 ka sfiduar censurën me veshjet e saj gjatë kampionatit.

Ajo është bërë një personazh i famshëm në Doha falë fotove të saj të guximshme dhe provokuese në rrjetin social Instagram.

Ajo poston video ku shihet tërësisht e rrethuar nga njerëz të etur, për të bërë një foto me të.

Ajo mezi lëviz nëpër turma dhe bën selfie, teksa raporton se ka pasur probleme me sigurinë e stadiumit Education City gjatë çerekfinales mes Brazilit dhe Kroacisë.

“Ata nuk i lejojnë fansat të bëjnë foto me mua dhe nuk më lejojnë të bëj foto këtu në kangjella. Më pas i pyeta pse ishin kaq të vrazhdë”, ka rrëfyer modelja kroate për gazetën gjermane “Bild”. Knöll do të shpresojë se Kroacia mund të bëjë histori dhe të ngrejë Kupën e Botës për herë të parë. Nuk ka dyshim se ajo do të brohorasë ekipin e saj, në mënyrën e saj unike.

Ndër të tjera Ivana është ankuar se është ngacmuar jashtëzakonisht shumë nga tifozët në Katar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit