Vriten 3 gra dhe plagosen 4 persona në Itali/ Mes tyre mikesha e kryeministres Giorgia Meloni

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12.12.2022, 08:17

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë ditën e djeshme pasi 3 gra janë vrarë dhe 4 persona janë plagosur. Sipas mediave italiane ngjarja tragjike për motive pronësie ka ndodhur në orën 9.30 të mëngjesit të së dielës në një lokal në via Monte Giberto, në Fidene.

Një 57-vjeçar i identifikuar si Claudio Campiti hyri brenda me një armë në dorë, bllokoi dyert dhe shkoi drejt tavolinës ku ishin ulur disa persona dhe qëlloi shumë herë ndaj tyre. Siç raportojnë dëshmitarët, 57-vjeçari ka thirrur “Do t'ju vras ​​të gjithëve”. Ai ka Sabrina Sperandio, Elisabetta Silenzi dhe Nicoletta Golisano, presidente, kontabiliste dhe sekretare e një kompanie dhe plagosur katër persona të tjerë.

Nicoletta Golisano, një nga gratë e vrara nga Claudio Campiti në zonën Fidene në Romë, ishte një mike e kryeministres italiane Giorgia Meloni. Këtë e ka bërë të ditur vetë kryeministrja, e cila ka vendosur ta shprehë dhimbjen e saj në rrjetet sociale.

Giorgia Melon kujton Nicoletta golisano-2

Autori është arretuar dhe dërguar në një stacion policie në jug të Romës për t'u marrë në pyetje, por ai ka heshtur para hetuesve duke mos iu përgjigjur ansjë pyetje. Në momentin e arrestimit, 57-vjeçarit iu gjetën gjithsej 170 fishekë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit