Liami i vogël ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve! Kurimi urgjent jashtë shtetit i shpëton jetën

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10.12.2022, 22:59

Një djalë 3-vjeçar ka nevojë urgjente për ndihmën e shqiptarëve.

Liamit i duhet të udhëtojë jashtë shtetit për t’u kuruar pasi është në gjendje të rëndë për jetën. Për shkak të urgjencës që rasti i tij ka atij i duhet të transportohet me avion ambulancë dhe mjekë të specializuar.

Kushdo që ka mundësi mund të kontribuojë në të dhënat bankare të Fondacionit Firdeus në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e Veriut, Gjermani, Zvicër, SHBA dhe Mbretëri e Bashkuar.

Apeli dhe të dhënat e llogarive bankare:

Shume urgjente! Shperndajeni! Liami duhet te niset urgjent jasht shtetit per t’u kuruar, udhetimi i tij per shkak te gjendjes se rende do te kryhet me avion ambulance dhe mjek te specializuar. Nje shperndarje mund te shpetoje nje jete, ta rikthejme kete djale te bukur sic ishte, Zoti qofte me ne!

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=5CK3LSDNMU3QY&fbclid

[email protected]

Te dhenat bankare ne Zvicër

Name: Firdeus

Emri i Bankes: Post Finance

Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See

Konto Nr.: 15-387081-5

IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5

BIC: POFICHBEXXX

Të dhënat bankare në USA

Bank Name : Morton Community bank

Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus

Routing Number: 071123204

Account number : 769397

Konto Gjermani

Firdeus Germany Stiftung

Sparkasse Fürstenfeldbruck

IBAN: DE88 7005 3070 0032 2673 46

BIC: BYLADEM1FFB

Konto UK

FIRDEUS UK

Sort code23-14-70

Account number:88494986

IBAN: GB95 TRWI 2314 7088 4949 86

Address: TransferWise

56 Shoreditch High Street London

E1 6JJ United Kingdom

Të dhënat bankare në Shqiperi

Fondacioni Firdeus, Credins Bank,

Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.

SWIFT CODE CDISALTR

IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481

IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479

Konto ne Kosove

Credins Bank Kosove

Fondacioni Shqiptaret per Shqiptaret Kosove

Address: Zona industriale P.N, Prishtina

IBAN: �XK05 2381 8000 0000 6041 (EURO)�Bank: Credins Bank Kosove

Address of the Bank: Rruga UCK, no 240

SWIFT (BIC) CODE: CDISXKPR

Konto Maqedoni.V

FIRDEUS

IBAN: BR.MK07200003808713043

SWIFT Code: STOBNK 2X

Stopanska Banka Ad Skopje

Firdeus Arangel Kichevo

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit