Gazetari vdiq papritur gjatë ndeshjes Holandë-Argjentinë, vëllai i tij: E kanë vrarë prej fanellës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10.12.2022, 18:57

Ka vdekur në Kupën e Botës në Katar gazetari amerikan Grant Wahl.

Wahl, i cili shkoi të hënën në një spital në pasi nuk ndihej mirë, vdiq papritmas ndërsa raportonte për ndeshjen çerekfinale mes Argjentinës dhe Holandës në stadiumin Lusail, me dëshmitarët që pohojnë se ai u rrëzua në vendin e tij ndërsa kolegët gazetarë kërkuan ndihmë.

Vëllai i Wahl-it, Eric, ka pohuar se Grant mund të jetë vrarë pasi ai kishte "marrë kërcënime me vdekje" pasi kishte veshur një bluzë me flamur me ngjyra(shenja e LGBT) gjatë në ndeshjen SHBA-Uells më herët në turne.

Unë jam vëllai i Grant Wahl, jam homoseksual, jam arsyeja pse ai veshi fanellën e LGBT në Kupën e Botës. Vëllai im ishte i shëndetshëm, më tha se kishte marrë kërcënime me vdekje, nuk besoj se vëllai im ka vdekur, besoj se është vrarë dhe vetëm ju lutem për ndonjë ndihmë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit