Aksident tragjik në Shkup

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.12.2022, 17:40

Një person ka humbur jetën dhe një tjetër ka pësuar lëndime pas aksidentit të sotëm në Shkup. Viktima ishte ndaluar të ndërrojë gomën e makinës skaj rrugës. Një tjetër shofer u ndalua t’i ndihmojë.

Teksa kanë punuar ta ndërrojnë gomën, një shofer 18 vjeçar i ka goditur me shpejtësi dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. Më pas është kthyer, ndërsa automjeti është gjetur në vend tjetër.

“Sot (10.12.2022) rreth orës 06:10, SPB Shkup ka raportuar se në Bulevardin Kiro Gligorov ka pasur një aksident trafiku. Sipas raportit, B.S (53) është ndalur me automjetin e tij “Fiat Punto” me targa të Shkupit, pasi i ka shpërthyer goma, pas së cilës në ndihmë i ka ardhur N.S. (29) nga Shkupi.

Sipas njoftimit, teksa po tentonin të ndërronin gomën i ka goditur automjeti i pasagjerëve “Ford Fiesta” me targa të Shkupit i drejtuar nga N.L. (18) nga Shkupi, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes, por më pas është kthyer pa automjet. B.S ka ndërruar jetë në vendngjarje, ndërsa N.S. është transferuar në Spitalin e Qytetit “Shën Naumi i Ohrit”. Automjeti “Ford Fiesta” është gjetur në bukevardin ASNOM. Është kryer këqyrja dhe po merren masat për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit