Në dhomë me tifozen kroate që po çmend Katarin: Zhvishem nëse fiton Kroacia

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 08.12.2022, 20:40

Ivana Knöll është modelja kroate e cila ka çmendur tifozët nëpër stadiumet e Katarit me veshjet e saj seksi që nga fillimi i Kupës së Botës. Kudo që ajo shfaqet në Katar, tifozët "tërbohen" pasi të gjithë duan të bëjnë foto me të.

Gjatë ndeshjes kundër Belgjikës ajo është fotografuar nga dy sheikë.

"BILD" ka intervistuar 30-vjeçaren kroate në dhomën e hotelit në lagjen moderne të West Bay në katin e 24-të. Ivana është vajza e një babai gjerman dhe një nëne kroate në Frankfurt, aty ku modelja ka bërë shkollën për disa vjet atje. Më vonë ajo u transferua në Kroaci me nënën dhe njerkun e saj. Zemra e saj i përket kombëtares kroate. Nuk është e vështirë të shihet. Një flamur kroat është i varur mbi divan në dhomën e saj. Në kokën e krevatit të saj ka gjithashtu një flamur tjetër.

Mund të merret me mend se cili vend i rreh zemrën

Edhe valixhja e saj është plot me veshje me modele të kuqe dhe të bardhë: bikini, bluza të ngushta, pantallona të ngushta, fustane, funde të shkurtra. Për numrin total të tyre Ivana thotë:

Nuk e di fare. Thjesht mora gjithçka që më përshtatej në valixhe.

Ajo vendos spontanisht se çfarë do të veshë në lojëra

Kam ardhur në Katar nga Miami. Unë punoj atje si modele, influencuese dhe aktore. Është Botërori im i tretë radhazi.

E gjitha në kuq e bardhë - Miss Kroacia në shtratin e saj

Para fillimit të turneut, ajo kishte 600,000 ndjekës në Instagram, ndërsa tani ka 1.7 milion. Postimet e saj shihen nga mbi 1 milion njerëz, përfshirë lojtarët e ekipit të saj kombëtar.

Marr aq shumë mesazhe çdo ditë sa nuk mund t’i numëroj më. Ka gjithashtu shumë, shumë e-maile. Mes tyre ka më shumë propozime për martesë.

Por Miss Kroacia është në një lidhje të lumtur, ajo ka një të dashur por nuk dëshiron të japë shumë detaje për këtë temë. Duke folur për përvojën e saj në Katar, ajo thotë:

Është vërtet e mrekullueshme. Askush nuk më ka thënë të mbulohem. Të gjithë duan foto me mua, edhe vendasit. Vetëm në Twitter ka pasur një reagim negativ nga një vendas i Katarit. Por ai ndoshta donte vetëm vëmendje.

Ajo vendos spontanisht se çfarë do të veshë Ivana në lojërat e saj me kroatët

Për shkak se i pëlqen shumë jeta në shkretëtirë, ajo ka ndryshuar edhe planet e saj:

Në fakt kam dashur të largohem kur të eliminohen kroatët. Por tani sigurisht që do të qëndroj deri në finale, pavarësisht se kush luan.

Dhe çfarë do të bëjë ajo nëse Kroacia bëhet kampione e botës? Ivana mbështillet me një flamur të Kroacisë dhe thotë:

Nëse kjo ndodh, flamuri bie...

Çfarë thotë i dashuri i saj për paraqitjet zbuluese?

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit