Joshi të miturën në Greqi dhe kreu marrdhënie seksuale me të, shqiptari dënohet me 8 vite burg

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 07.12.2022, 14:20

Është dënuar me 8 vite burg 40 -vjeçari shqiptar i cili duke u shtirur si Don Zhuan.

Shqiptari joshi dhe kreu marrëdhënie seksuale me një studente 14-vjeçare.

Ai u arrestua kur po dilte nga një hotel, në Omonia me janarin e saj të kaluar.

Shqiptari u gjykua dje në Gjykatën e Jurisë së Përzier për akte seksuale ndaj të miturës si dhe rrëmbim.

Ai e ka “tërhequr zvarrë” herët në mëngjes në qendër të Athinës.

Edhe pse ai përsëriti pretendimin e pabazë se marrëdhënia e tyre ishte platonike, prokurori dhe gjyqtarët nuk kishin dyshime për fajësinë e tij, prandaj nuk iu dhanë asnjë rrethanë lehtësuese.

Dëshmia e nënës së të miturës, e cila dha dhe vazhdon të bëjë një luftë të vështirë për të shpëtuar fëmijën e saj dhe në vijimësi për t'i dhënë një përgjigje të fortë akteve të tilla ekstreme me mosrespektim kriminal dhe social, duke qenë se fyhet brutalisht e mira juridike . tronditëse e lirisë seksuale të viktimës”, tha për “Espresso” avokati i saj Giorgos Kaniaris për nënën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit