Mbyllet epoka e numrit 10, Eden Hazard tërhiqet nga kombëtarja e Belgjikës

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 07.12.2022, 13:43

Belgjika nuk arriti të bëjë thuajse asgjë në këtë Botëror, ku erdhi mes shumë zënkash në grup e një paraqitjeje shumë të zbehtë në fushë, pavarësisht se kishte disa yje të mëdhenj në organikë.

Pas daljes nga “dera e pasme” në Botëror, Eden Hazard ka vendosur të mbyllë kapitullin e tij me kombëtaren. Sulmuesi i Real Madrid është tërhequr nga përfaqësimi i Belgjikës.

Ai do të përqendrohet vetëm te angazhimi me Real Madridin, ku në fakt pritej të bënte shumë, por që nga ardhja e tij ka lënë shumë pak shenjë me fanellën e “Los Blancos”.

Dëmtimet e njëpasnjëshme dhe problemet me peshën e kanë penalizuar më së shumti 31-vjeçarin, i cili ka kontratë me kampionët e Europës deri në verën e vitit 2024.

Hazard luajti 126 ndeshje me fanellën e Belgjikës dhe shënoi plot 33 gola dhe 36 asiste që nga viti 2008, kur nisi aventurën me kombëtaren.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit