FOTO/ Me pranga në duar dhe i ënjtur në fytyrë, Gerti Shehu firmos urdhrin e tij të arrestit

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 07.12.2022, 09:22

Gerti Shehu, pasi të kurohet në Spitalin e Traumës do t’i nënshtrohet masës së arrestit. Mbrëmjen e djeshme policia i ka komunikuar këtë masë 31-vjeçarit.

Siç duket nga pamjet e publikuara, Gerti Shehut i janë vënë prangat nga policia, si dhe ka firmosur urdhrin e arrestit të dhënë nga policia për të.

Shehu duket i ënjtur kryesisht në fytyrë dhe ka çjerrje thuajse në të gjithë trupin, si pasojë e goditjeve të protestuesve dhe forcave të sigurisë së Berishës.

31-vjeçari nuk ka bërë ende asnjë deklarim të plotë mbi ngjarjen, pasi nuk ka pranuar të flasë për policinë, me justifikimin e gjendjes së tij shëndetësore.

Shehu goditi me grusht kryetarin e opozitës, Sali Berisha, në nisje të protestës së djeshme, duke e shembur në tokë dhe e gjakosur ish-kryeministrin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit