Shqiptarët me familje në një hotel në Angli sherr me beqarët iranianë të dehur: Do na hidhnin fëmijët nga ballkoni

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 06.12.2022, 14:26

Një shtetas shqiptarë, emigrantë në Angli ka denoncuar një ngjarje të rëndë të regjistruar në një hotel në Britani. Sipas qytetarit, shqiptarët familjarë që kanë shkuar për një jetë më të mirë në Angli, janë përzier në hotel me disa iranianë beqarë të cilët kanë qenë të dehur. Mirëpo për shkak të pijes, sipas qytetarit për JOQ, grupi i iranianëve kanë kërcënuar shqiptarët që kanë qenë me familjet e tyre, se do iu hidhnin fëmijët nga ballkoni. Pas kësaj, shqiptari thotë se ka telefonuar policinë angleze e cila ka neutralizuar situatën.

Qytetari:

Pershendetje JOQ do ju dergoj nje video Qe ndodhi dje ne nje hotel ku rrime ne angli kan perzier familjare me beqar dje kishin pire dhe donin te na I hidhnin femijet nga ballkoni grate ishin aty dhe jane tmerruar kemi thirrur policine dhe kane marre vetem njerin prej tyre Qe do shifni ne video do ju isha lutur te fshini fytyrat, Dhe kombesia e ketij grupi eshte iraniane

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit