Real Madridi heq dorë nga Haland, piketon sulmuesin që po shkëlqen në Botëror

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 05.12.2022, 17:22

Erling Haland është padyshim sulmuesi më në formë i momentit. Norvegjezi është përshtatur shpejt me futbollin anglez, duke shënuar 18 gola dhe tri asistime në 14 javë.

Real Madridi është gjithmonë aty kur një sulmues shkëlqen dhe "Los Blancos" po kërkojnë një pasues të denjë për Benzema, i cili ka mbushur 34-vjeç.

Por, siç raporton Marca, klubi spanjoll nuk e ka synim transferimin e Haalandit, për shkak të kërkesës së tij të lartë për pagë.

Një tjetër pengesë për norvegjezin që të kalojë në “Santiago Bernabeu” janë edhe dëmtimett e shpeshta që i pëson.

Kështu, Real Madridi do të fokusohet në sulmues të tjerë, siç është Cody Gakpo i PSV-së, që po shkëlqen te Holanda në këtë Kampionat Botëror.

Shumta e transferimit të tij do të ishte rreth 80 milionë euro, për dallim nga ajo e norvegjezit që është mbi 150 milionë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit