VIDEO/ Humbja në Botëror, serbët: Dy fallxhore shqiptare yshtën lojtarët tanë, Zvicra i paguan 10 milionë dollarë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 05.12.2022, 10:46

Është hera e dytë radhazi që Zvicra e mposht Serbinë në Botëror dhe e eliminon menjëherë në fazën e grupeve. Humbja e fundit 3-2 ka shkaktuar zemërim të madh në opinionin sportiv serb, por në vend që të kërkojnë më shumë nga futbollistët e tyre, gjejnë justifikime nga më të ndryshmet.

Së fundmi në një emision sportiv në Serbi pretendojnë se kanë mësuar që Zvicra ka paguar fallxhore apo magjistare për të yshtur lojtarët e Serbisë dhe për të bërë të mundur që Zvicra të fitojë dhe të kualifikohet në fazën me eliminim direkt të Katar 2022.

“Zvicra ka paguar fallxhore për të mallkuar lojtarët e Serbisë. Ata kanë dy magjistare shqiptare, të tjerat janë afrikane. Secila prej magjistareve paguhet me 10 milionë dollarë”, u tha nga një prej panelistëve gjatë emisionit, duke shkuar kaq larg në pretendimet e tij.

Në ndeshjen ndaj Serbisë, Zvicra kishte Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën në fushë. Të dy lojtarët ishin vendimtarë me paraqitjet e tyre. Shaqiri shënoi golin e parë të ndeshjes, ndërsa kapiteni Xhaka u shpall lojtari më i mirë i sfidës, teksa ishte protagonist edhe në një zënkë me kundërshtarët.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit