Burrat fotografuan tifozen, përfaqësuesi i Katarit i mbron: Po dokumentonin veshjen e papërshtatshme

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05.12.2022, 01:09

Një përfaqësues i Katarit ka reaguar pas fotos që u bë virale teksa disa vendas fotografonin ish-Miss Kroacinë teksa ajo po ecte në tribunat e stadiumit.

Fotoja e Ivana Knoll ndërsa shkonte drejt vendit të saj në ndeshjen mes Kroacisë me Marokun në stadiumin Al Bayt u bë virale në mediat sociale pasi disa burra katarianë po e fotografonin.

Përfaqësuesi i Katarit Mohammed Hassan Al-Jefairi thotë se vendasit nga Katari po i bënin fotografi modeles kroate për të mos miratuar veshjen e saj.

Për informacionin tuaj, ata po bënin foto jo sepse e pëlqyen kroaten, por sepse nuk u pëlqen mënyra se si ajo është e veshur në kundërshtim me kulturën tonë. Ju mund ta konfirmoni këtë me çdo vendas Katari.

Duhet të theksohet se jo shumë njerëz ishin dakord me arsyetimin e Al-Jefairit.

Organizatorët e Kupës së Botës Katari, të cilët janë kritikuar gjerësisht, paralajmëruan para turneut se tifozët duhet "tregojnë respekt për kulturën vendase".

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit