Hodhi kokainën mbi gardhin e parkut të lojërave kur pa policinë, vihet në pranga shqiptari në Itali

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 03.12.2022, 11:09

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar.

Ky i fundit kur pa policët që po shkonin drejt tij dhe hodhi një kuti syzesh me kokainë brenda mbi gardhin e parkut të lojërave.

Ky veprim solli arrestimin për veprën e trafikut të drogës ndaj tij.

Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur të enjten rreth orës 16:30.

Shqiptari është i njohur si i arrestuar më parë për trafik droge.

Duke parë policët, burri në fakt kishte tentuar të hiqte qafe drogën, duke e hedhur brenda parkut të lojërave për fëmijë.

Pasi u arrit dhe u bllokua nga policët, shqiptari, tashmë me shpinën pas murit, dorëzoi kartëmonedha të prerjeve të ndryshme për një total prej 155 eurosh.

Në të njëjtën kohë, një polic sekuestroi një enë, e cila përmbante 14 mbështjellës celofani me një lëndë që më vonë u konstatua se ishte kokainë, me një peshë totale rreth 5 gram.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit