Bëri shqiponjën mes serbëve, tifozja shqiptare: Ata njoftuan rojet, ishin të tërbuar pas golit të Shaqirit

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 03.12.2022, 01:53

Zvicra ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Botërorit pasi eliminoi Serbinë.

Anila Mahalla është tifozja e cila bëri shqiponjën me duar në stadium gjatë ndeshjes që u shoqërua plot me emocione e tension.

Shqiptarja u shoqërua nga rojet e sigurimit pasi gjesti i saj nuk iu pëlqeu serbëve.

Tifozja ka treguar në rrjetet sociale se shqiponjën me duar e ka bërë në momentin që Shaqiri shënoi gol. Ajo ishte ulur pranë tribunës së serbëve dhe atyre nuk iu pëlqeu diçka e tillë.

Menjëherë njoftuan rojet e sigurisë së stadiumit dhe sipas tifozez ajo u detyrua të ndryshonte tribunë.

Kjo jam unë. Nuk më nxorrën jashtë, unë isha duke folur me ta dhe po ju tregoja pse nxorra flamurin e Kosovës pasi ata më hoqën flamurin shqiptar. Të gjithë tifozët serb ishin të terbuar, të inatosur dhe ofendues pasi unë isha në mes tyre. Sapo erdha Shaqiri shënoi golin e parë. Ky ishte momenti kur bëra shqiponjën, ata filluan të thërrisnin sigurimin dhe nuk u ndalën. Ky ishte momenti im për të dalë për të folur me ta për ndryshimin e vendit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit