Meksika u eliminua nga Kupa e Botës, tifozi meksikan “tërbohet” dhe thyen televizorin me thikë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.12.2022, 17:41

Ditën e djeshme Meksika u eliminua nga Kupa e Botës në Katar pas ndeshjes me Arabinë Saudite.

Eliminimi pas mundjes së Arabisë me rezultatin 2-1 nuk është pritur shumë mirë nga tifozët meksikanë. Në media dhe rrjetet sociale po qarkullon me shpejtësi një video që tregon një tifoz meksikan "të tërbuar" pas eliminimit.

Meksikani nuk arriti t'i kontrollonte emocionet e tij dhe nisi të thyente ekranin e tij të televizorit me grushta dhe me thikë.

Kujtojmë se Meksika barazoi 0-0 me Poloninë në ndeshjen e parë të fazës së grupeve përpara se të pësonte një humbje 2-0 kundër Argjentinës. Kjo solli më pas një ndeshje të fortë kundër Arabisë Saudite. Goli i Henry Martin dhe një goditje dënimi e shkëlqyer nga Luis Chavez i dhanë Meksikës një epërsi me dy gola.

Por as kjo nuk mjaftoi pasi ata u eliminuan kur Salem Al Dawsari shënoi për Arabinë Saudite në minutat e fundit. Kjo bëri që Polonia të kualifikohej direkt për në fazën tjetër pavarësisht humbjes 2-0 nga Argjentina.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit