Tiranë/ Infermierja ofendon dhe kërcënon punonjësin e një karburanti: Pse s’erdhe shpejt tek unë?!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01.12.2022, 15:13

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar ditën e sotme në Tiranë. Një infermiere, që supozohet se shpëton jetë njerëzish ka bërë një sjellje që nuk lë shije të mirë tek të gjithë shqiptarët. Ajo shihet teksa ofendon dhe kërcënon punonjësin e një karburanti. Sipas raportimit të një qytetari, që ka qenë dëshmitar në vendngjarje, infermierja është nxehur, pasi punonjësi i karburantit, nuk ke ka lënë në gjysmë punën që po bënte dhe të shkonte tek ajo.

Qytetari na raporton:

Prsh JOQ! kjo infermjere a se di ca ishte ofendoi shau kapi nga fyti punojsin e karburantit afer ures se shkozes ju lutem denoncim dhe te jap llogari per kercenimin qe I ka bo punojsit te karburantit pasi un po merja sherbim per furnizim gazi dhe benzine dhe zonja nuk kishte durim te priste rradhen zotrria I fliste me qetsi ajo uleriste dhe Shante nga makina I bej thirrje policis te hapi kamerat te shohi Skenen e ksaj infermjere a ca esht me ket uniform qe se merito ta ket vesh. Ajo kerkonte qe punonjesi te linte makinen time te mbushej vete dhe te shkonte tek ajo. Ishte shofere ne ate Range Roverin. Flm, nese e postoni.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
  • Adoleshenti në semafor
    Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
    I riu nga Tirana
    Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
    Studentja që diplomohet
    Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
    Ultrasit e ekipit të vllaznisë
    Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
    Gruaja fisnike, që shet misra
    Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
    Vajza zemërgjerë
    Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit