U grabit me dhunë në bankomat?/ Reagon për JOQ aktori Rezart Veleshnja: S’është e vërtetë, jam mirë!

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 01.12.2022, 13:40

Shumë media raportuan se, aktori i njohur, Rezart Veleshnja ka rënë pre e një grabitjeje të dhunshme, sapo ka tërhequr para në një bankomat në një zonë shumë të populluar të Tiranës, e cila nuk bëhet ende e ditur me saktësi.

Mirëpo, pas qarkuillimit të këtij lajmi, ka reaguar për JOQ, aktori Rezart Veleshnja. Ai thotë se asgjë nuk është e vërtetë dhe nuk e di aspak se nga ka dalë ky lajm.

Gjithashtu, ai shton se ka qenë gjithë kohës në prova dhe nuk ka asnjë shenjë në trup. Aktori shprehet i habitur nga lajmet e rreme dhe shton se këto kanë shqetësuar familjarët e tij, por më së shumti nënën, të cilën e ka të sëmurë.

Aktori shkruan:

Prsh JOQ, nuk me ka ndodhur asgjë, nuk e di se ku i nxjerrin këto lajme. Si e gjejnë guximin mo vlla. Këta nuk kanë as sedër asgjë. Të vetmit , që me keni pyetur jeni ju dhe bravo ju qoftë. Nuk është e vërtetë fare. Kam nënën sëmurë dhe ky lajm ma ka bërë një dorë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit