“Po ua q* robt, mos është shqiptar”/  Zbardhen përgjimet e djalit të Cervanakut me të fejuarën: I thash lushnjarit…

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 30.11.2022, 20:26

Janë zbardhur përgjimet e djalit të Viktor Cervanakut, Denilsonit, së bashku me të fejuarën teksa flsnin për kokainën që prodhonin. Nga biseda djali dukej i shqetësuar për ecurinë e tregëtisë pasi dyshonte se dikush po përpiqej t’i fuste në kurth.

Përgjimet e kryera në gusht të kërij viti kanë qenë arsyeja e shtrirjes më tej te hetimeve deri në momentin që u krye dhe operacioni për arrestimin e të përfshirëve. Emisioni “Në Shënjestër” ka publikuar traskiptimet e bisedës së Denilson Servanakur dhe të fejuarës së tij Enxhi Ferhatit.

Përgjime 16 Gusht 2022

D.Ç: Po iki te lagjja të ha një hamburger, të pi një kafe. Do vij në shtëpi se duhet me i bo edhe një herë nga fillimi të gjitha letrat.

E.F: Si me i bo?

D.Ç: Me i bo dhe një herë të gjitha, se nuk janë siç duhet.

E.F: Kush me i bo?

D.Ç: Ata andej, të na i nisin tamam.

E.F: A ti dha ai ashtu.

D.Ç: Po, pra, po si kanë plotësu dhe ata tamam siç duhet, se kanë vënë ata motër ….. gabime, kanë futur dy prodhuesa. S’dimë kush është prodhuesi tani. Po ja u … robt dhe atyre. U sa më kanë acaru.

E.F: Ok, se flasim kur të vish.

D.Ç: I thashë ‘Lushnjarit’, or vlla më ço një numër telefoni. Ti marr në telefon ata anej, të flas or vlla, se s’po merremi vesh. Ti them si ta bëj.

E.F: Po s’flet dot, se ato s’dinë anglisht mirë.

D.Ç: Ore mos është noi shqiptar, që është shoku i tyre që rri atje.

Në shtëpinë e kthyer si laborator droge u gjetën 480 kg të dyshuara si kokainë, të cilat në se do të dilnin në treg do të kushtonin jo më pak se 40 milionë euro.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit