U arrestua në Holandë/ Eljo Bitri rrahu gruan e avokatit dhe vuri tritol në vilën e Talo Çelës

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 30.11.2022, 17:44

Eljo (Ervis) Bitri, i njohur si Bledar Debrova, ishte një nga emrat më të kërkuar të drejtësisë shqiptare. 35-vjeçari figuronte si një nga ushtarët me pagesë për të kryer krime të ndryshme dhe emri i tij doli nga Nuredin Dumani.

Sipas dëshmisë së Dumanit, Eljo Bitri ka qenë organizator i një takimi mes tij dhe Çapjave, për të vrarë Sokol Sanxhaktarin. Eljo Bitri dhe të tjerët i ofruan Dumanit një shumë parash prej 200 mijë eurosh për “kokën” e Sanxhaktarit.

Por Bitri nuk ishte vetëm ndërmjetësues por ai akuzohet se ka marrë pjesë në vrasjen e Dorjan Shkozës dhe Anxhelo Avdiajt, Emiljano Ramazanit si dhe sulmin me eksploziv ndaj banesës së Talo Çelës.

Po ashtu, 35-vjeçari ishte rekrutuar edhe për të ndjekur dhe dhunuar bashkëshorten e avokatit Alban Bengasi, Blerta Bengasi (Ruçi). Këtë punë ia kërkuan fillimisht Dumanit por ai nuk pranoi të prekte gra, dhe më pas iu delegua Bitrit si më gjakftohtë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit