Prindërit abuzojnë seksualisht para kamerave me fëmijët e tyre, shesin pamjet në internet

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 30.11.2022, 13:19

Një ngjarje e rëndë dhe e turpshme ka ndodhur në Filipine.

Disa pamje tejet tronditëse po qarkullojnë në internet ku tregojnë abuzimin seksual të fëmijëve nga prindërit e tyre.

Në videon e transmetuar nga BBC, shihet që prindërit filmojnë fëmijët e tyre duke u abuzuar dhe i shesin pamjet në internet, duke lënduar trupa dhe shpirtra për disa dollarë.

Kamerat e një kasolle brenda një varreze në Manila nxjerrin në dritë dramën e tre fëmijëve të vegjël.

Në pamje tregohet në djalë dhe dy vajza të cilat abuzohen seksualisht nga nëna e tyre, por dhe babai para kamerave të celularëve.

Prindërit paguanin njëzet dollarë çdo herë pedofilë duke u dërguar atyre pamjet e tmerrshme të abuzimit.

Fëmijët do të dërgohen në një strehë për të miturit e dhunuar ku mjekët dhe punonjësit socialë do të përpiqen të shërojnë të vegjlit.

Maria 10-vjeçare dhe dy vëllezërit e motrat e saj më të vegjël janë ndër fëmijët e dhunuar seksualisht.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit