VIDEO/ La në tokë fanellën e Meksikës, Canelo Alvarez: Messi t’i lutet Zotit që të mos e gjej

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 28.11.2022, 12:43

Një nga boksierët më në zë në botë, Canelo Alvarez, sapo i ka shpallur “luftë” Lionel Messit. Argjentina fitoi me dy supergola të Messit dhe Fernandez ndaj Meksikës dhe rihapi shansin e kualifikimit në fazën me eliminim direkt të Botërorit.

Pas ndeshjes kombëtarja argjentinase ka publikuar pamjet e festës, ku shfaqet Messi teksa ka hedhur në tokë një fanellë të Meksikës dhe e lëviz atë me këmbë. Kjo ka zemëruar shumë tifozët e Meksikës, por edhe boksierin Alvarez, i cili është meksikan dhe mbron ngjyrat e kombit të tij.

“A e keni parë Messin duke pastruar dyshemenë me fanellën dhe flamurin tonë? Më mirë t'i lutet Zotit që të mos e gjej. Ashtu siç unë respektoj Argjentinën, ju duhet të respektoni Meksikën! Nuk po flas për vendin, po flas për Messin për shkak të asaj që bëri.

Meqenëse fanella e Meksikës është në tokë, tashmë është një fyerje. Ndaloni budallallëqet nëse ishte apo nuk ishte fyerje”, shkruan ndër të tjera Canelo. Ndërkohë, Messi nuk ka reaguar në lidhje me këtë incident, por sigurisht që do të pyetet në konferencën e radhës për mediat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit