Shkoi në gjueti me shokët, shkupjani mbeti i plagosur

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 27.11.2022, 19:17

Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në një vikend shtëpizë në Luboten.

I plagosuri është banor i fshatit Luboten dhe po trajtohet në kompleksin e klinikave universitare “Nënë Tereza” në Shkup. Nga policia thonë se po e hetojnë rastin dhe rrethanat se si ka ardhur deri te plagosja.

“Me datë 26.11.2022 në ora 19.15 në SPB Shkup, Urgjenca Mjekësore ka raportuar se në fshatin Luboten të Shkupit nga arma e zjarrit është lënduar një person, i cili me automjet është dërguar në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë zyrtarë policorë nga SPB Shkup dhe kanë konstatuar se është M.L (31) nga fshati Luboten, i cili sipas raportimit fillestar të personave që kanë qenë me të, R.A dhe M.A, kanë qënë duke gjuajtur së bashku në fshatin Luboten. Sipas raportit, i plagosuri ka mbetur i vetëm në një vikend shtëpizë dhe në një moment R.A dhe M.A kanë dëgjuar një të shtënë dhe kur kanë shkuar në shtëpizë kanë gjetur të plagosurin në dhomë me një plagë arme në bark. Rasti është duke u zbardhur”, thuhet në raportin e policisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit