Banorët e lagjes nr.2 në Kukës në hall të madh/ Prej dy muajsh u kanë plasur ujërat e zeza, Safeti i lë pa zgjidhje

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 27.11.2022, 16:09

Mungesa e kanalizimeve në Kukës po u shton qytetarëve halle të tjera, teksa denoncimet nga qytetarët e lagjes nr.2 në këtë qytet janë të shumta.

Banori i kësaj lagjeje, na ka shkruar në redaksi ku ankohet për Bashkinë Kukës, e drejtuar nga Safet Gjici i cili për shkak të neglizhencës ka lënë që kjo zonë të ndotet nga ujërat e zeza.

Siç shihet nga pamjet dërguara pranë JOQ, ujërat e zeza kanë përmbytur trotuaret e lagjes, teksa situata ndodhet e tillë nga dy muaj.

Plasja e ujërave të zeza sheshit, ua ka bërë banorëve hyrjen e daljen nga shtëpia “një ferr të vërtetë”, teksa trotuaret janë kthyer në pellgje.

Qytetari:

Prsh joq lagjja 2 ne kukes ka qe 2 muaj kshu ujrat e zeza dhe bashkia as qe nuk e ka ndermend ta rregulloj

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit