Bëmat e policit të Veliajt: Denoncon motorristi, për 1 muaj i merrte sufllaqe dhe fruta deti falas

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 26.11.2022, 19:02

Ditën e sotme, i madh e i vogël mori vesh se policët e Erion Veliajt në vend që të bënin detyrën e tyre në shërbim të qytetarëve, në fakt vidhnin e grabisnin me dhunë banorët e Tiranës. Njëri prej tyre, i njohur si Saje Muzikanti u denoncua më herët se ndalonte gjithashtu edhe motoristët që bënin shpërndarje dhe i kërcënonte se gjoja do i vinte gjobë rreth 100 mijë lekë.

Për ta evituar vendosjen e gjobës, u merrte nën dorë motoristëve nga 20-50 mijë lekë të vjetra. Por pas publikimit të këtij lajmi, një tjetër denoncim ka mbërritur në adresë të tij nga një motorist tjetër.

Sipas tij, polici i Veliajt e kishte detyruar që për një muaj t’i dërgonte sufllaqe dhe sallata me fruta deti falas sa herë që t’i tekej. Saje Muzikanti e kërcënonte motoristin me faktin se i kishte bërë disa foto kur po kalonte me motor tek Sheshi Skënderbej, veprim ky që nuk lejohet.

Në këtë mënyrë i bënte shantazh se nëse nuk i sillte ushqimin e kërkuar, do t’i dërgonte fotot në polici dhe motoristit do t’i merrnin patentën. Por me patentën motoristi mbante familjen dhe donte s’donte detyrohej t’i sillte ushqimin falas.

Në vijim do të gjeni denoncimin e plotë:

Pershendetje Joq! Ky mostra me ka kapur duke kaluar tek Sheshi Skënderbej me motorr dhe me ka marr 1 muaj ushqim falas, me thoshte mi sill gjerat se do ti qoj fotot ne polici do te ven gjobe do te heqin patentën. Une nga frika i qoja sufllaqe, sallat me fruta deti e çdo gje qe kërkonte vetem qe mos te me hiqej patenta se une me ate motorr mbaja familjen me buke. Prandaj u largova nga Shqiperia dhe nuk kthehem me kurre ne ate vend, kurrë. Keto lloj monstrash mos e pafshin piken e hajrit. Dhe jo vetem mua, te gjith motorristet e Tiranes dilte i ndjekte neper shesh me vrap ose rrinte si hajdut pas lulishtes te xhamia. Plot 50.000 leke te reja kam harxhuar per nje muaj me te plus 20.000 lek te reja ja kom dhen ne dore ate nate qe me ka kapur. Ju lutem te publikohet se ka shum koleg te tij qe e bejn kte gje. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit