Skandali për policin e Erion Veliajt Saje Muzikantin: Roje godine te Bashkia me radar, e ka celin plot me foto motorësh

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 26.11.2022, 14:16

Detaje të reja në lidhje me policin bashkiak i njohur si Sajmir Muzikanti janë bërë publike për JOQ Albania. Qytetarë të shumtë kanë denoncuar Muzikantin si zhvatës të motoristëve.

Një i ri shkruan se 39-vjeçari punonte si roje godine tek Bashkia e Tiranës dhe ndalonte çdo motor që kalonte duke i bërë presion me anë të fotos së targës.

”Nëse nuk më jep lekë ta fshij foton, të vë gjobë 100 mijë lekë online”,-ishte skema që përdorte Saja me radar në dorë.

Hallexhinjtë detyroheshin t’i jepbin Sajës ryshfet 20-50 mijë lekë. Qytetari shton se punonjësi i Erion Veliajt e ka telefonin të mbushur me foto motorësh.

Qytetari shkruan:

”Joq dua tbej 1 denoncim nlidhje me ata 2 policet qe u kapen sot te liqeni duke grabit. Per ate policin bashkiak Sajmir Muzikanti. Nuk e keni iden sa i ndyr esht. Ai esht thjesht roje godine mbrapa bashkis dhe ndalon cdo motorr qe kalon aty duke i ber presion dhe foto targes. Gjasme do i coj gjobe online nqs nuk i jep lek qe ta fshij foton.

Gjoba esht 100 mijlek sipas atij. Dhe i merr motorristave hallexhinjve te shkret nga 20-50mijlek. Ben si i rend me radio ne dor, ata nuk e kuptojn te shkretet qe esht thjesht 1 roje godine. Per te provuar keto qe po them mund ti kerkoni policis qe e kan arrestuar ti kontrollojne telefonin dhe do shohin qe ka me qindra foto motorrash aty te rrugica mbrapa bashkise. Djal i keq shume ishalla e fusin ne burg”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit