Mposhtën Argjentinën, futbollistët e Arabisë Saudite marrin dhuratë nga një ‘Rolls Royce Phantom’

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.11.2022, 16:56

Pas një fitoreje historike ndaj Argjentinës në Kupën e Botës në Katar, secili futbollist i Arabisë Saudite do të shpërblehet me një Rolls Royce Phantom nga princi i Arabisë Saudite Muhamed bin Selam Al Saud. Qeveria e Arabisë Saudite ka njoftuar se çdo lojtar i ekipit kombëtar të futbollit të Arabisë Saudite që ishte në fitoren e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës do të marrë një Rolls Royce Phantom.

Çmimet për Rolls Royce Phantom variojnë nga 450,000-460,000 dollarë por kjo në varësi të vitit të prodhimit. Gjenerata aktuale 2023 Rolls Royce Phantom Series II u zbulua globalisht në fillim të këtij viti. Rolls-Royce Phantom është simboli më i njohur në botë i ekstravagancës dhe statusit të automobilave.

Fitorja e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës ka sjellë një lumturi të madhe në të gjithë vendin. Princi i kurorës së Arabisë Saudite, Muhamed Bin Salman është parë duke festuar fitoren e Arabisë Saudite me shokët dhe anëtarët e familjes së tij. Më herët, qeveria e Arabisë Saudite shpalli një festë publike vetëm për të festuar fitoren e kësaj ndeshje historike për kombin e tij.

Skifterët e gjelbër janë aktualisht në krye të grupit të tyre që është Grupi C. Ata do të përballen me Poloninë në ndeshjen e tyre të dytë të Kupës së Botës FIFA 2022.

Ndërkohë që vlen të thuhet se kjo nuk ishte hera e parë që mbretërit arabë saudit u jepnin një Rolls Royce lojtarëve të tyre. Në vitin 1994, sulmuesi i saj Saeed Al-Owairan, i cili shënoi një gol kundër Belgjikës që u konsiderua si një nga golat më të mëdhenj të Kupës së Botës të të gjitha kohërave, mori gjithashtu një shpërblim të ngjashëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit