‘Treshe’ në Athinë/ Kush është zyrtarja tjetër e Ministrisë që shoqëronte ‘çiftin’ Belinda&Arbër tek Ralph Lauren?

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.11.2022, 16:25

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga shopping-u i muajit, për të cilin protagonistë janë zyrtarët e Ministrisë së Infarstrukturës dhe Energjisë, me në krye Belinda Ballukun. Kjo e fundit, përveçse i punëson të preferuarit e saj dhe i jep poste me shumë rëndësi, duket se krijon edhe lidhje personale me ta, pasi blerjet me vlera të frikshme tek Ralph Lauren në Athinë, i bën edhe në sy të tyre, se ka aspak problem.

Mirëpo, me Belindën për shopping në Athinë, nuk ka qenë vetëm Arbër Avrami, administartori i Albgaz, por edhe një zyrtare tjetër e ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, e cila, na raportohet se është më e afërt me Arbër Avramin, sesa është ministrja vetë.

Megjithatë, këtë herë ata kanë zgjedhur ta bëjnë shopping-un të tre, duke formuar një treshe të fortë të shpenzimit të parave të shqiptarëve. Mësohet se zyrtarja tjetër, e cila duket në foto me kurriz, është Sindi Dushku, drejtoresha e kabinetit të ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë.

Për më tepër, Dushku është kushërira e ministres së jashtme, Olta Xhaçkës, dhe ndoshta me siguri atje ka bërë ndonjë blerje të mirë për vajzën e tezes.

Thënë shkurt miq, gjithçka ndodh brenda sektit të tyre. Paratë e shqiptarëve shpenzohen në firma të shtrenjta dhe lidhjet personale i menaxhojnë si të duan ata, ndonjëherë treshe dhe ndonjëherë dyshe, e rëndësishme është të mos zbulohen.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit