“Meshkujt janë bërë të brishtë! Shoqëria po projekton shkatërrimin e burrërisë që populli të mos rebelohet !”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 18.11.2022, 11:42

“Prej disa kohësh tashmë, meshkujt janë feminizuar”,-e nis podcastin e saj, gazetarja e Fox News Jedediah Bila.

Ajo thotë se meshkujt janë bërë të brishtë si një projeksion i shoqërisë.

Ndër të tjera Bila thotë se nëse kërkon revolucion, të parë që e nisin janë meshkujt e fortë dhe kjo është arsyeja pse kohët e fundit atyre u është thënë të qëndrojnë të urtë duke bërë kështu të humbin karakteristikat mashkullore.

Ajo nënkupton se roli i femrës në shoqëri ka marrë atë të mashkullit, në mënyrë që populli të jetë i nënshtruar.

“Femrave i është thënë nga shoqëria që të bëhen më të forta e të mos kenë nevojë për një mashkull. Shko rritu në karrierë! Puno 9 me 5! Shko në palestër!

Djemtë po marrin mesazhin që të rrinë urtë dhe të mos flasin në shkollë sepse flasin vajzat për ta. Ata kanë folur shumë në jetë, le të ngrihen vajzat në podium e të flasin. Meshkujt kanë marrë mesazhin se po të jenë burrërorë, është diçka toksike dhe ata janë feminizuar disi.

Mendoj se kjo është diçka e projektuar. S’mund ta shkatërrosh një shoqëri nëse nuk shënjestron më parë burrat e fortë. Sepse nëse duhet të ndodhë një rebelim, ata janë grupi i njerëzve që ngrihen!”,-ka deklaruar ajo.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit