“Kishin shumë para e ora luksoze”, 23-vjeçarja tregon përdhunimin nga 3 shqiptarët: Më trajtuan si kafshë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.11.2022, 23:38

Një vajzë 23-vjeçare me origjinë nga Karaibet është dhunuar e përdhunuar për 12 orë rresht nga 3 shtetas shqiptarë.

Sipas mediave italiane Alfiol Quku, 29 vjeç, Xhentjan Agaraj, 23 vjeç dhe Alvardon Agaraj 21 vjeç kishin shpenzua 2000 euro vetëm për shampanjë nē një klub natën që ndodhi ngjarja e rëndë.

Shqiptarët thuhet se i dhanë kokainë 23-vjeçares dhe më pas e përdhunuan për 12 orë. E reja ka deklaruar se shqiptarët e përdhunuan si të ishte një kafshë.

Ata më përdhunuan sikur të isha një kafshë.

Ajo kishte shkuar në një ambient të njohur të jetës së natës milaneze me një grup që kishte kontaktuar me agjencinë për të cilën ajo punon pasi ishte eskortē. Ajo u tha karabinierëve se ishte thirrur në tavolinë nga pesë shqiptarë të cilët “tregonin se kishin shumë para”, “ora luksoze” dhe porosisnin “shishe shumë të shtrenjta”.

Hetuesit konstatuan se atë mbrëmje shqiptarët shpenzuan 2000 euro vetëm për shampanjë për të festuar ditëlindjen e njërit prej tyre i cili ishte Jack(Xhentjan)z

Ky i fundit i propozoi vajzës së re një mijë euro për një natë në një hotel luksoz.

Unë pranova. Ai më thoshte: Do martohem me ty, duhet të rrish vetëm me mua, ne jemi kokat e vendit, ne jemi në krye.

Por kur shkuan në motel, dhe jo hotel luksoz u shfaqën edhe shqiptarët e tjerë që e dhunuan, përdhunuan dhe fotografuan vajzën e re.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit