Merr vetëm 70 mijë lekë në muaj, ku i gjen paratë policja e luksit në Elbasan?

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.11.2022, 14:47

Anisa Kostani është nënkomisarja bionde e Elbasanit e cila në muajin gusht sulmoi ashpër gazetarët, që sipas saj po nxijnë punën e policisë së qytetit. Policja ka që në muajin qershor që bashkëjeton në shtëpi me një gjarpër të cilin e konsideron si mikun e saj më të mirë.

Anisa e cila nuk la gjë pa u thënë gazetarëve, pati një periudhë ku u pushua nga puna pikërisht pas rastit ku ofendoi me gjuhë rruge gazetarët. Asokohe Gledis Nano që ishte në krye të drejtorisë së përgjithshme të Policisë së Shtetit, la për një farë kohë pa pune policen bionde, por ky pezullim nuk zgjati shumë. Fill pasi u pushua nga puna, Anisa i bëri diss Gledisit me këngën e Unikatilit “ U qova pri vorrit”.

Ndërkohë edhe pse u pezullua në gusht, Anisa bëri çmos të kthehej në detyrë si nënkomisare pranë sektorit të krimit ekonomik në drejtorinë e Elbasanit. Po pyetja që lind është, sa paguhet Anisa për pozicionin e punës që ka? Mësohet se rroga e Anisës si nënkomisare është 70 mijë lekë në muaj. Por duke mësuar këtë shumë monetare dhe duke parë jetën e Anisës të cilën e reklamon shpesh në Instagram, të gjithë bëhemi kuriozë të mësojmë se nga i gjen paratë Anisa për luksin e shfrenuar në të cilën jeton?

Të gjithë jemi në dijeni se një 700 mijë lekëshe në muaj nuk mjafton për shpenzimet në shtëpi dhe nevojat personale dhe jo më për të mbajtur një gjarpër, por mbi të gjitha të udhëtosh në vende të shtrenjta, të ngasësh makina të shtrenjta apo të vishesh me marka luksoze që kushtojnë dhe që një person me një rrogë 70 mijë lekë në muaj nuk mund të sigurojë një jetë luksi si ajo e Anisës.

Kush ia financon luksin polices bionde?!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit