Disa lagje të Shkupit sot pa energji elektrike

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.11.2022, 12:22

Pa energji elektrike sot nga ora 08:30 deri në ora 14:00 do të jenë disa nga shfrytëzuesit në rrugën “Aco Karamanov” (fillimi ku përfundon rruga “Vodnjanska”), pjesë e rrugës “Vodnjanska” përballë Mjekësisë ligjore “Ljubo Zdravkovski Orlov” në komunën Qendër.

Në periudhën prej orës 08:30 deri në ora 11:30, pa energji elektrike do të jenë disa nga shfrytëzuesit e rrugëve “Zeniçka”, “Dushan Tashkoviq” dhe “Koce Metalec” në komunën e Gazi Babës.

Pa energji elektrike prej orës 9:00 deri në ora 14:00, një pjesë e shfrytëzuesve nga rrugët “Gjorçe Petrov” objekti nr.33 dhe 35, një pjesë e rrugëve “Smoljane”, “Josif Kovaçev”, “Sagudati”, “Armata e kuqe”, klinika “Diamed”, Kinemaja e vjetër, kioska në një pjesë të rrugës “Gjorçe Petrov”, kompania “Trikotazha”, të gjitha në komunën e Gjorçe Petrovit.

Nga ora 11:00 deri në orën 14:00 pa energji elektrike do të mbeten disa nga banorët e komunës së Shuto Orizarit, që ndodhet në rrugën “Indira Gandi”, rreth tregut.

Në periudhën prej orës 9:00 deri në ora 14:00, pa energji elektrike do të jenë një pjesë e shfrytëzuesve nga Bulevardi “Aradhat partizane”, objekti nr.64b, hyrja 1 dhe 2 (B4) në komunën e Karposhit.

Siç informon Qendra rajonale për menaxhim me krizave e Qytetit të Shkupit, ndërprerjet janë për shkak të ndërhyrjeve të planifikuara teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit