Mbappe: Mendoja se nuk mund te luaj për ata që mendojnë se jam majmun, Macron më telefononte çdo muaj

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 11.11.2022, 12:09

Ajo penallti e humbur ndaj Zvicrës në 1/8-at e Europianit të vitit të kaluar ndoshta ishte pika më e ulët deri më tani në karrierën e Kylian Mbappe. Së fundmi në një intervistë të gjatë për “Sports Illustrated”, ai shprehet se ofendimet dhe sharjet desh e mposhtën, pasi ishte pranë vendimit për të lënë Francën.

“Mendoja se nuk mund të luaj për njerëzit që mendojnë se unë jam majmun. Gjithsesi, më pas mora pak kohë për të menduar dhe të gjithë më inkurajuan. Të largohesha nuk do të ishte një vendim i mirë dhe do nuk do të jepja një mesazh të mirë gjithashtu. Doja tu thosha brezave të rinj se ne jemi më të fortë se kjo”, tha fillimisht ylli i Francës.

Më pas ai tregoi edhe ndërhyrjet e vazhdueshme të presidentit Macron për ta mbajtur te PSG, çka ndikonte direkt në prestigjin e kampionatit francez në Europë dhe botë.

“Më ka telefonuar disa herë. Në dhjetor, janar, shkurt, mars... Më tha: ‘E di se dëshiron të largohesh, por dua të të them se shumë i rëndësishëm në Francë dhe unë nuk dua që ti të shkosh. Ti ke shansin të shkruash historinë këtu, të gjithë të duan’.

I thashe se ndihesha shumë i vlerësuar. Ishte vërtet një çmenduri. Presidenti i një vendi si Franca më telefonon dhe kërkon që unë të qëndroj”, përfundoi Mbappe, që do të kërkojë të shkruajë edhe një herë historinë me Francën në Katar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit