Vdekja e 16-vjeçarit/ Reagon për JOQ pasagjeri i makinës tjetër të aksidentuar: Ngushëllime familjes, pamë vdekjen me sy!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 09.11.2022, 18:50

16-vjeçari Flavio Mankollari, është i mituri i cili humbi jetën ditën e djeshme, pasi nuk i rezistoi dot plagëve të aksidentit të ndodhur pak kohë më parë në Lagunën e Patokut.

Përplasja e dy makinave ishte fatale për të miturin, i cili ishte edhe një nxënës ekselent. Shokët dhe shoqet e gjimnazit “Qemal Stafa” janë tejet të pikëlluar për ndarjen nga jeta të bashkëmoshatarit të tyre i cili ishte nxënës shembullor dhe promovues i vlerave dhe virtyteve njerëzore.

Së fundmi, në redaksinë e JOQ ALBANIA ka shkruar një nga personat që ka qenë në makinën tjetër të aksidentuar. Ai tregon se ka qenë pasagjer bashkë me mamanë e tij dhe të dy janë plagosur, por fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Megjithatë ai kërkon që t’i shprehë ngushëllime familjes së 16-vjeçarit dhe shërim të shpejtë mamasë dhe vëllait të tij, pasi edhe ata janë plagosur.

Sipas tij, ambulanca ka vonuar gati 20 minuta, ndërsa policia s'e hapi telefonin.

I riu shkruan:

Peshendetje Joq albania dua beje nje sms anonim ju lutem jam nje djal i pales Kundeshtare, që jemi perplas me makine ne Lagun te Patoku kok me koke un kam qen Pasagjer me gjith Mamin tim te dy kemi pas fraktura shum nuk eshte e lehte per ta se kan humbur nje drite syri, e kemi pa vdekjen me sy sherim te shpejte Vllait te vete dhe nenes tyre se dhe ato jan demtuar shum. Policia nuk mu përgjigj! Ska pas viktima vetem ai djali si pat ra koma, ai kishte vdekur dje. E keni shpernda ju.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit