Çmenduri në banjot e pubit/ Hyri ta bënte me njërën, zhdep në dru pastruesin se i ndërpreu

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 08.11.2022, 07:27

Një i ri në një klub australian sulmoi një pastrues i cili e kapi në mes të një akti "intim" me një vajzë brenda një tualeti për personat me aftësi të kufizuara.

Billy Dean Fallon, 28 vjeç, goditi në mënyrë të rrufeshme pastruesin pasi doli nga tualeti i grave me aftësi të kufizuara në klubin e natës Nightjar në Burleigh Heads, Queensland.

Fallon pranoi sulmin që shkaktoi i lëndime trupore pastruesit, ditën e djeshne në Gjykatën e Magjistraturës në Southport, raportoi Gold Coast Bulletin.

Pamjet e filmuara nga kamerat treguan në gjykatë Fallon duke gjuajtur me grushta pastruesin, i cili kishte trokitur në derën e tualetit për disa minuta.

Pastruesi përfundon i përplasur pas një muri dhe Fallon vazhdon ta godasë teksa ai bie në tokë.

Një grua bionde me një fustan jeshil shihet më pas duke u larguar nga tualeti. Në gjykatë u tha se ajo dhe Fallon kishin qenë në "mes një takimi intim".

"Ai veproi në mënyrë impulsive, ai veproi në mënyrë mbrojtëse dhe mendoi se po mbronte veten dhe partneren e tij”,-tha avokati i tij mbrojtës.

Pastruesi mbeti me hundë të thyer.

Fallon u dënua me një vit burg, por iu dha lirimi i menjëhershëm me kusht. Ai u urdhërua t'i paguante të dëmtuarit 1500 dollarë, raporton NYP.

Klikoni këtu për të parë videon.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit