Gjendet i pajetë i mbuluar me gjethe Ylli Mera/ “E vrau pronari grek!”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 07.11.2022, 09:35

51-vjeçari shqiptar Ylli Mera i shpallur i zhdukur ditën e djeshme në Selanik, Greqi është gjendur i vdekur.

Trupi i tij i pajetë është gjetur i mbuluar me gjethe. Ishin familjarët ata që dhanë alarmin për zhdukjen e tij pasi frikësoheshin se jeta e tij është në rrezik.

Mera punonte me dru në pyll dhe të afërm të tij thonë se autor është pronari i tij grek i cili e trajtonte shqiptarin si skllav.

Rrëfimi i të afërmve për JOQ:

“Grku eshte grek dhe i bon si te doje lajmer por realisht e ka vra pronari ne pyll se ka pas punu me dru ne pyll pronari eshte plagos pre cik ne krah kurse ylli eshte hum pronari ka dhen disa her versione jo e kam len ketu jo e kam len aty por keto si familje jan te lodhur hallegjinj dhe sdin qa me bo ka shku jje vella i tyre me e kerku por ai as gjuhen se di.

Sot u gjet trupi te vendi i punes mbuluar me gjethe ka psa dy muj qe donte me ardh per shqipri dhe nuk e lete pronari grek me ardh thjesht e mbante si skllav dhe nuk i ka dhen asni lek me dergu ne shqipri ka qen shum i urt shum I qet faj me i madh qe ka bo ky ndoshta ka ngarku gjynah duke pre dru.”

Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë i vëllai i cili shkruan: Qofsh i Xhehnetit!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit