Aventura si trajner nuk i ecën/ Carlos Tevez jep dorëheqjen nga stoli i ekipit argjentinas

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 03.11.2022, 21:57

Pas largimit nga futbolli, Carlos Tevez provoi të niste karrierën si trajner, teksa ka drejtuar për disa muaj ekipin argjentinas, Rosario Central, por sot, ai nuk është më në krye të solit të këtij ekipi.

Ish-sulmuesi dha dorëheqjen. Tevez e lidhi largimin e tij me zgjedhjet e ardhshme të klubit më 18 dhjetor, të cilat do të vendosin grupin e ardhshëm të drejtorëve të skuadrës Rosario.

Ai tha:
Gjëja më e mirë që mund të bëj është të tërhiqem. Më duket gjëja më e përshtatshme për të bërë. Nëse zgjedhjet janë në dhjetor, unë nuk mund të përfshihem në krijimin e një ekipi të ri, sepse nëse opozita fiton, nuk mund të pengoj tregun e ri të transferimeve. Kjo na vendos të gjithëve në mes. Nuk dua të jem pengesë për Centralin. Kjo e bën shumë të vështirë. Zgjedhjet duhet të ishin mbajtur një muaj më parë dhe ato u zhvendosën në dhjetor. Gjëja më e përshtatshme për mua është të largohem. Faleminderit që më mbështetët gjatë këtyre muajve”.

Tevez e lë ekipin pas 6 fitoresh, 11 barazime dhe shtatë humbje në 24 ndeshje. Rosario Central përfundoi në vendin e 20-të në ligën më të mirë me 28 ekipe.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit