Krijohet versioni i ri i iPhone 14 Pro Max, ka një orë Rolex Daytona me 8 diamante dhe ar të verdhë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 31.10.2022, 22:59

Me një çmim me pakicë deri në 1,749 £, iPhone 14 Pro Max është një nga telefonat inteligjentë më të shtrenjtë në treg.

Por ky çmim zbehet në krahasim me një version të ri i cili është pajisur me një orë Rolex.

Dizajnerët nga Caviar(kompani luksi) kanë krijuar telefonin luksoz me një orë Rolex Cosmograph Daytona prej ari të verdhë dhe tetë diamante. Telefoni luksoz kushton 135,420 dollarë (117,199 £).

Trupi i kasës së telefonit është bërë nga titani i veshur me PVD të zezë, e njëjta shtresë e përdorur nga Rolex për të krijuar pullat, kutitë dhe byzylykët e saj të zinj. Në pjesën e pasme gjendet një Rolex Cosmograph Daytona plotësisht funksionale prej ari të verdhë dhe zbukuruar me diamante.

Krahas orës luksoze Rolex, në pjesën e pasme janë edhe tre matës dekorativë shpejtësie, vaji dhe karburanti të gjitha me ar 18K. Përveç kësaj, në pjesën e pasme të telefonit janë edhe tre çelësa, të cilët janë gjithashtu prej ari 18K.

-Trupi i bërë nga titani i veshur me PVD të zezë

– Rolex Cosmograph Daytona ari i verdhë 40 mm me tetë diamante

– 3 matës dekorativ 18K

– 3 çelësa dekorativ 18k

– Çmimi varion nga 133,670 dollarë në 135,420 dollarë (115,651 deri në 117,199 £)

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit