Vjen PREMTIMI I MADH në JOQ Albania/ “Transport falas me ambulancë të Andreas, në çdo spital të Europës”

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 31.10.2022, 12:40

Ditën e djeshme, publikuam rastin e Andreas, i cili prej disa muajsh ishte në gjendje kome, pas një aksidenti të rëndë me motor. Bashkëshortja e tij kërkonte ndihmën e shqiptarëve, që të kontribuonin me para, për ta dërguar Andrean jashtë Shqipërisë, për një mjekim më të specializuar.

Aktualisht, 22-vjeçari ndodhet në spitalin Universitar të Traumës, por edhe pse i shtruar prej disa muajsh nuk ka asnjë përmirësim.

Së fundmi në redaksinë e JOQ ALBANIA ka mbërritur një lajm i mirë.

Një shqiptar me zemër të madhe, ka premtuar se do të sigurojë transportin në çdo spital të Europës, falas, me ambulancë, mjafton që familjarët të gjejnë spitalin dhe shqiptarët të kontribuuojnë sa më shumë.

Shqiptari preferon të jetë anonim, ndërkohë që ka lënë kontaktet në stafin e JOQ ALBANIA dhe ka kontaktuar edhe me babain e djalit. Shpresojmë që të mblidhen sa më shumë para dhe transporti i Andreas të arriet sa më shpejt.

Ndërkohë ju mund të kontribuoni për Andrean:

IBAN: AL80 2131 1082 0000 0000 0220 1863

SWIFT CODE: PUPPALTR

BANKA OTP ALBANIA

Sabrina Arapi (Shëndëlli, Sarandë) 0696401156

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit