Por, nënshkrimi me klubin andaluzian duket se ka qenë një gabim si për lojtarin ashtu edhe për klubin.

Kosovari me pasaportë belge nuk ka marrë minutat që ka dashur për Botërorin e Katarit dhe vështirë se do të ftohet nga Përfaqësuesja e Belgjikës.

Sipas Gol Digital, agjenti i Januzajt ka kontaktuar me Real Sociedadin duke i kërkuar një shans të dytë pasi besohet se sulmuesi është gati të rikthehet në San Sebastian.