U arrestua në mes të Bllokut, flet DJ Cerry: Isha me djalin në makinë, më thanë që ke emigrantë!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.10.2022, 19:55

Pak kohë më parë Policia e Gjirokastrës arrestoi shtetasin Ardian Kola, i njohur për publikun si Dj Cerry(Dj i emisionit të Arian Çanit).

Arrestimi i Dj-t të njohur erdhi pas akuzave për veprimtarinë kriminale të dhënies së ndihmës, shtetasve të huaj që kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme kundrejt pagesës.

Dj Cerry në një prononcim ekskluziv për JOQ ALBANIA ka treguar se si qëndron e vërteta rreth këtij lajmi që bëri bujë kudo në media por dhe akuzave që rëndojnë ndaj tij.

Ai thotë se më datë 19 qershor është ndalur nga Policia e Gjirokastrës ndërkohë që ishte në makinë me djalin e tij. Pas një debati që ka patur me policin që e kishte ndaluar, Dj është lënë i lirë dhe ai ka vazhduar jetën normalisht.

Më datë 25 shtator Dj është arrestuar në mes të Bllokut nga Policia e Tiranës. Me urdhër të Policisë së Gjirokastrës, Dj është transportuar drejt qytetit në jug të vendit ku është njohur me akuzat që rëndonin ndaj tij.

Dj thotë se pas kësaj ngjarje dhe akuzave që s'kanë lidhje me të, ai ka vendosur të largohet jashtë Shqipërisë bashkë me familjen e tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit