37-vjeçarja martohet me kukullën prej lecke dhe bëhet me fëmijë: Burrin tim e kanë zili të gjitha femrat!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21.10.2022, 23:57

Një grua në Brazil ka gjetur burrin e ëndrrave për veten dhe tani është tepër e lumtur.

Meirivone Rocha Moraes, 37 vjeçe, iu ankua nënës së saj se ishte beqare dhe se nuk kishte një partner kërcimi. Në përpjekje për të gëzuar vajzën e saj, nëna i bëri asaj një kukull prej lecke të quajtur Marcelo.

Kur mamaja ime bëri Marcelon dhe më prezantoi për herë të parë me të, unë u dashurova me të. Ishte dashuri me shikim të parë. Unë nuk kisha me kë të kërceja. Kur Marcelo hyri në jetën time gjithçka mori kuptim.

Moraes dhe Marcelo thuhet se kanë qenë në një lidhje romantike që nga dita kur u takuan.

Ai është burri që kam dashur gjithmonë në jetën time.

Pasi qëndruan bashkë për disa muaj, Moraes zbuloi se ajo ishte "shtatzënë". Duke mos dashur të kishin një "fëmijë" jashtë martese, çifti vendosi t'i zyrtarizonte gjërat dhe u "martuan".

Dasma ishte një ditë e mrekullueshme për mua, shumë e rëndësishme, shumë emocionuese.

Pas dasmës dhe muajit të mjaltit, çifti mirëpriti fëmijën e tyre kukull Marcelinho më 21 maj. Moraes tha se ajo dhe familja e saj janë jashtëzakonisht të lumtur së bashku, pavarësisht stresit që ajo është e vetmja që kujdeset për shtëpinë.

Pavarësisht urrejtjes apo gjykimit që merr, Moraes tha se është e lumtur dhe e dashuruar me familjen e saj të re.

Jeta martesore me të është e mrekullueshme. Ai nuk zihet me mua, nuk debaton dhe thjesht më kupton. Marcelo është një bashkëshort besnik. Ai është një burrë i tillë dhe të gjitha gratë e kanë zili.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit