Manchester United e përjashtoi nga skuadra, vjen reagimi i Ronaldos

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 20.10.2022, 22:48

Manchester United mori sot vendimin drastik ndaj Cristiano Ronaldos, duke e përjashtuar për ndeshjen e radhës ndaj Chelseat në Premier League. Ky vendim erdhi pas gjestit të portugezit, i cili refuzoi të futej në fushë në minutën e 87-të ndaj Tottenhamit dhe u largua nga stadiumi. Gjithsesi, Ronaldo nuk mërzitet dhe në reagimin e fundit ka bërë thirrje për paqe me ekipin e United.

Ai shkuan:

Siç kam bërë gjithmonë gjatë gjithë karrierës sime, përpiqem të jetoj dhe të luaj me respekt ndaj kolegëve të mi, kundërshtarëve të mi dhe trajnerëve të mi. Kjo nuk ka ndryshuar. Unë nuk kam ndryshuar. Unë jam i njëjti person dhe i njëjti profesionist që kam qenë për 20 vitet e fundit duke luajtur futboll elitar, dhe respekti gjithmonë ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në procesin tim të vendimmarrjes. Fillova shumë i ri, shembujt e lojtarëve më të vjetër dhe më me përvojë ishin gjithmonë shumë të rëndësishëm për mua. Prandaj, më vonë, gjithmonë jam përpjekur të jap shembullin vetë për të rinjtë që u rritën në të gjitha ekipet që kam përfaqësuar. Fatkeqësisht kjo nuk është gjithmonë e mundur dhe ndonjëherë nxehtësia e momentit na merr më të mirën. Tani për tani thjesht ndjej se duhet të vazhdoj të punoj shumë në Carrington, të mbështes shokët e mi të skuadrës dhe të jem gati për gjithçka në çdo lojë të dhënë. Dhënia në presion nuk është një opsion. Kurrë nuk ishte. Ky është Manchester United, dhe të bashkuar duhet të qëndrojmë. Së shpejti do të jemi përsëri bashkë”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit