Dyshohet se përdhunoi të miturën, 64-vjeçari në Mallakastër kishte lidhje gjaku me të

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 20.10.2022, 17:15

Një 64-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Mallakastër pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një vajzë të mitur. Kanë qenë familjarët e 15-vjeçares ata që kanë denoncuar rastin në polici pasi kanë vënë re ndryshimin e sjelljes te vajza e tyre.

Në media është zbuluar se ngjarja ka ndodhur rreth 1 vit më parë kur vajza ishte ende 14-vjeçe, por denoncimi është bërë ditën e djeshme. Kur familjarët kanë pyetur vajzën e mitur për shkakun e ndryshimit të sjelljes së saj, ajo ka treguar se çfarë i kishte ndodhur me 64-vjeçarin. Mësohet se vajza e mitur dhe 64-vjeçari janë kushërinj të largët me njëri-tjetrin, por që jetonin në një lagje dhe kishin hyrje e dalje familjare. Kjo ka bërë që 64 vjeçari të afrohej me 15 vjeçaren duke e joshur atë.

64-vjeçari është arrestuar dhe marrë në pyetje por ka mohuar akuzat që rëndojnë ndaj tij. Pritet që vajza t'i nënshtrohet vizitës te mjeku gjinekolog për të zbuluar nëse pretendimet e saj dhe të familarëve janë të vërteta apo jo.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit