Mediat e qeverisë Rama: Ekspertiza tregon se Lear Kurti ka gëlltitur kokainë!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 20.10.2022, 15:43

Mediat e Rilindjes e konfirmuan miq. Sipas tyre, dhe ekspertizës paraprake, Lear Kurti ka gëlltitur kokainë dhe ka ndërruar jetë nga mbidoza.

Nëse nuk e besoni, vizitoni websitet e mediave të blera nga qeveria Rama dhe do të shikoni, që aty ka një ekspertizë paraprake, që tregon se Lear Kurti ka gëlltitur kokainë.

Sipas këtyre mediave, Lear Kurti mund të ketë vdekur nga çdo gjë tjetër e mundshme, përveçse dhunës policore.

Ndërkohë, edhe më herët, shumë media pranë qeverisë publikuan lajmet se Leari ishte shpërndarës droge dhe i dënuar më parë.

Kujtojmë se Lear Kurti, nuk iu bind policisë të ndalonte dhe sipas denoncimit të bërë edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha, ai është dhunuar për vdekje në furgon dhe në ambientet e komisariatit, ku edhe ka ndërruar jetë.

Spitali konfirmon, se Leari ka mbërritur i vdekur në urgjencë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit