Përfundon ekspertiza mjeko-ligjore për Laer Kurtin/ Sot pasdite përcillet në banesën e fundit, e vërteta e vdekjes ende mister

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 20.10.2022, 14:10

32-vjeçari Laer Kurti që vdiq në duart e policisë sot pasdite do të dërgohet në banesën e fundit.

Familjarët e të riut kanë tërhequr trupin e tij të pajetë nga morgu, ndërsa autoritetet ende nuk kanë dhënë një deklaratë për të përcaktuar shkakun e vërtetë të vdekjes.

Trupi i pajetë i Laerit është transportuar drejt një agjencie funerale, ku do të përgatitet për ceremoninë mortore që do të mbahet sot në orën 16:00.

I riu mësohet se ka ndërruar jetë pak para mesnate kur i riu ishte duke lëvizur në rrugën “Riza Cuka” në këmbë i vetëm dhe i arrestuar nga policia po shoqërohej në komisariat.

Ngjarja bëhet e mistershme për shkak të deklaratave të AMP dhe Traumës që bien ndesh me njëra-tjetrën.

AMP deklaron se Kurti është nisur rëndë me urgjencë dhe ka ndërruar jetë në spital, teksa trauma jep versionin e saj duke thënë se i riu ka shkuar pa shenja jete në spital.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit