Vdiq brenda shtëpisë së saj, blogerja e njohur në Instagram u vra nga dy burra

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 20.10.2022, 10:31

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen Santa Maria në Aracaju, shteti Sergipe, Brazil. 23-vjeçarja, influencuesja e njohur braziliane në Instagram, Nubia Cristina Braga, u gjet e vdekur në shtëpinë e saj. Vajza u vra nga dy sulmues të cilët më pas u larguan me një motoçikletë, teksa kishte mbi 60,000 ndjekës në Instagram. Pak para se të vritej, vajza kishte vizituar një sallon flokësh, ndërsa u gjet e vdekur në dyshemenë e mbuluar nga gjaku.

Nubia u vra nga dy burra të cilët më pas ia mbathën nga vendi i ngjarjes. Ende nuk dihen motivet dhe identiteti i vrasësve, teksa policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen tragjike. New York Post raportoi se menjëherë pasi ajo kishte mbërritur, dy burra hynë në pronën e Braga nga dera e hapur e hyrjes dhe qëlluan yllin e mediave sociale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit